Polecamy:
 Kosmetyki naturalne


A A A

Barwienie kosmetyków pielęgnacyjnych

FAQ >> Ogólne informacje o pigmentach, zastosowania

 

 

Czy pigmenty używane do kosmetyków kolorowych tj. pomadek czy cieni, nadają się do lekkiego barwienia kosmetyków pielęgnacyjnych np. kremów lub balsamów?

Większość dostępnych u nas pigmentów nadaje się z powodzeniem do barwienia mydeł i żeli do mycia (np. jasne perłowe pigmenty typu Silk Blue), szamponów itp. Pigment pozostaje wtedy w fazie, w której pozostał rozpuszczony i nie barwi skóry.

W przypadku stosowania pigmentów np. w kremach czy balsamach należy spodziewać się, że może pojawić się efekt wizualny również na skórze. Ogranicza to niestety gamę pigmentów do takich, które maja barwę w miarę naturalną.
Odradzamy tlenki, które mają specyficzną właściwość silnego ujawniania swej obecności dopiero na skórze.

Pigment Oriental Beige, Bronze Fine, Silk Gold, Satin Gold, Gold Cream, White Fine, Blush Beige, Chocolate Mousse, Golden Coffee, Coral Beige, Jonquil, Sandy Brown, Caramel, Amber, Golden Poppy itp. dodane do kremu lub balsamu pozwolą na uzyskanie dyskretnego rozświetlenia skóry. Pigmenty o złotych odcieniach doskonale podkreślają barwę opalonej skóry.

Dodatek pigmentów typu Ivory Lace, Extra Bright, Pale Tan, Natural Beige, Diamond Dust, Honey Mica, 24 Krat Gold, Glimmer Beige pozwoli uzyskać krem lub balsam który po naniesieniu na skórę pozostawi błyszczące drobiny.

Pigmenty różnią się wielkością cząstek, na każdej skórze mogą też nieco inaczej wyglądać. Dobrze jest przeprowadzić testy  na mniejszej ilości kremu lub balsamu i dodawać pigment stopniowo, sprawdzając efekt na skórze.

Komentarze