Polecamy:
 Kosmetyki naturalne


A A A

Kosmetyki mineralne a nawilżanie skóry

FAQ >> Ogólne informacje o kosmetykach mineralnych

 

 

Czy kosmetyki mineralne nawilżają skórę? Jakich składników należy użyć, by podkład nawilżał skórę?

 

Nie należy liczyć na to, że jakiekolwiek sypkie kosmetyki będą miały działanie nawilżające. To nie jest możliwe. Zawsze będą adsorbować wilgoć i sebum z otoczenia, bo są suche i porowate - taka ich fizykochemiczna natura.
Można jednak sprawić, że będą adsorbowały dużo mniej wilgoci i sebum, a w rezultacie nie będą powodować dalszego wysuszania skóry. Istotny jest dobór odpowiednich półproduktów np. Serecite Mica w otoczce z metikonu "Sericite Mica & Methicon" czy dwutlenek tytanu oil adsorubją mniej wilgoci niż ich podstawowe odmiany. Można też dodać do formulacji w trakcie jej przygotowywania nieco płynnego silikonu lub lekki niejełczejący olej - w zależności od ilości kosmetyku kroplę lub kilka.
Kosmetyki mineralne są również pozbawione pewnych czynników drażniących (różnych chemicznych "polepszaczy" spotykanych w tradycyjnych kosmetykach), które mogą mieć zdziałane wysuszające będące odpowiedzą skóry na podrażnienie.

W przypadku cery problematycznej (bardzo sucha lub z atopowym zapaleniem skóry) ważne jest odpowiednie przygotowanie skóry przed aplikacja kosmetyków. Skóra powinna być odpowiednio nawilżona i natłuszczona. W niektórych przypadkach po aplikacji kremów można użyć primera żelowego - będzie izolował skórę od wszelkich czynników zewnętrznych, które mogą powodować wysuszanie. Warto też po nałożeniu makijażu zrosić go wodą termalną - nie tylko utrwali makijaż, ale i pozwoli na nasycenie wodą minerałów - nie będą wtedy już chłonąć jej z powierzchni skóry.

Komentarze