Polecamy:
 Kosmetyki naturalne


A A A

Receptura przykładowa 57 - błyszczyk

Receptury >> Błyszczyki do ust

 

 

 

 

Do opakowania na błyszczyk 3 ml z aplikatorem.

 

składniki zawartość na ok. 3 ml
olej rycynowy 90-97 % ok. 3,3-3,5 g
olej Jojoba 5 % ok. 0,2 g
wosk Candelilla 3-5 % ok. 0,1-0,2 g

 

+ pigmenty

 

 

Ta receptura pozwoli uzyskać gęsty, kleisty, nie wysychający błyszczyk dający efekt "wilgotnych", błyszczących ust. Nie wchłania się on i długo pozostaje wilgotny i silnie błyszczący. Niewielki dodatek wosku Candelilla zwiększy połysk i przedłuży żywotność błyszczyka i makijażu.

Ponieważ błyszczyk zawiera bardzo dużą ilość oleju rycynowego, stosowany codziennie może prowadzić do przesuszania ust.

Jako pigmenty dobrze użyć jest pigmenty interferencyjne w niewielkiej ilośći np. Silk Gold, Silk Red, Super Copper, Satin Gold, Satin Red lub ewentualnie pigmenty perłowe białe np. Extra Bright, Sparkle itp. Pigmentów powinno być niewiele, aby nie wpływały w znaczny sposób na barwę i krycie błyszczyka. Ilość ta natomiast wystarcza, aby uzyskać efekt optycznego powiększenia przez lekki odbicie światła. Będzie to również potęgować efekt „wilgotnych ust”.
Błyszczyk można stosować na pomadki, co ograniczy działanie oleju rycynowego na usta i przedłuży zarówno trwałość błyszczyka i pomadki.
Ta metoda najlepiej sprawdza się jeśli zależy nam na uzyskaniu niezbyt ciemnych ust.


Jeśli zależny nam, aby usta miały intensywny, ciemny kolor a jednocześnie były błyszczące i wilgotne, najlepiej jest wykonać zestaw: pomadkę kryjącą z większą ilością pigmentu i błyszczyk półtransparentny z niewielką ilością tego samego pigmentu. Duża zawartość pigmentu w błyszczyku będzie obniżać „wilgotny” połysk samego błyszczyka.