Polecamy:
 Kosmetyki naturalne


A A A

Wydajność próbek pigmentów o pojemności ~ 5 ml

FAQ >> Ogólne informacje o pigmentach, zastosowania

 

 

Na jak długo wystarczają próbki pigmentów? Czy 1 próbka pigmentu to jeden kosmetyk?

Wydajność próbki pigmentu zależy od rodzaju i ilości kosmetyku jaki chcemy wykonać, np. w przypadku pigmentów matowych stosowanych do podkładów i pudrów, jedna próbka powinna starczyć na co najmniej kilka kosmetyków (przy założeniu, że wykonujemy po ok. 20 g podkładu/pudru średnio napigmentowanego). Pigmenty matowe  stosuje się w niewielkich ilościach. Jeśli dodajemy do podkładu/pudru pigmentu perłowego (na taką samą ilość pudru) jedna próbka powinna wystarczyć na 2-3 kosmetyki, w zależności od efektu jaki chcemy osiągnąć.
W przypadku tusz do rzęs jedno opakowanie tlenku matowego wystarcza na mniej więcej 2 opakowania tuszu po 8 ml.
Jeśli stosujemy samodzielnie pigmenty perłowe jako cienie można przyjąć, że jedna próbka to jeden kosmetyk. Jest to jednak kosmetyk bardzo wydajny, odpowiadający cieniowi gotowemu o masie 2-3 g.
Jeśli wykonujemy cienie będące mieszanką komponentów podstawowych i pigmentów, to  przy założeniu że robimy po ok. 2-3 g jedna próbka wystarcza na 3 do 5 cieni w zależności od ich napigmentowania. Podobnie jest w przypadku bronzerów, róży oraz rozświetlaczy.
W przypadku błyszczyków i pomadek jedna próbka pigmentu wystarcza na 2 do 5 kosmetyków, w zależności od ich napigmentowania.

Komentarze