Polecamy:
 Kosmetyki naturalne


A A A

Zwiększenie krycia gotowego podkładu

FAQ >> Podkłady/pudry - dobór komponentów podstawowych 

 

Jak zwiększyć krycie gotowego podkładu?

Krycie gotowego sypkiego podkładu łatwo jest zwiększyć dodając do niego dwutlenku tytanu, tlenku cynku (tylko w przypadku cery tłustej lub trądzikowej), Extendera W, węglanu wapnia (w przypadku cery bardzo tłustej) lub Color Blend White.

Dwutlenek tytanu, tlenek cynku oraz węglan wapnia należy dokładnie zmieszać z podkładem w moździerzu lub w młynku do kawy (w ten sposób uzyskuje się najlepsze rezultaty). Zastosowanie tych półproduktów pozwoli na znaczne zwiększenie krycia.
Color Blend White oraz Extender W można zmieszać z podkładem w torebce strunowej. Color Blend White pozwala na znaczne zwiększenie krycia. Extender W zwiększa krycie w nieznacznym stopniu.

Dodanie białych pigmentów do podkładu spowoduje również jego rozjaśnienie. Może okazać się, że konieczny będzie dodatek brązowych tlenków żelaza lub jedne z mieszanek Color Blend w odcieniu brązowym. Tlenki należy wprowadzać w do podkładu z użyciem moździerza lub młynka do kawy, mieszanki Color Blend można domieszać korzystając z torebki strunowej.

 

Dobrze jest pracować na niewielkiej ilości podkładu, a nie od razu na całości. W razie pomyłki lub błędu nie tracimy całego kosmetyku.

Komentarze